Auto Team - wymiana oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju

Wymiana oleju – auto serwis Auto Team Castrol Partner

Wymiana oleju w partnerskim serwisie Castrol daje Państwu gwarancję poprawności wykonania usługi. Korzystamy tylko z najwyższej jakości produktów uznanej firmy Castrol, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić bezawaryjną i maksymalnie wydajną pracę Państwa silnika. Zapraszamy do skorzystania z najlepszej oferty w Szczecinie.
Poniżej znajdziecie Państwo zestaw najczęściej zadawanych pytań dotyczących wymiany oleju silnikowego.

Wymiana oleju za darmo

Po co właściwie wymieniać olej?

Olej silnikowy to płyn, który zapewnia poprawne działanie silnika spalinowego. Odpowiada on za smarowanie kluczowych podczas jazdy podzespołów tego mechanizmu i chroni je przed wszelkimi uszkodzeniami. Dlatego właśnie tak ważne jest, by poziom oleju był uzupełniany na bieżąco a w razie potrzeby wymieniony. Tylko w ten sposób silnik będzie działał wydajnie i bezawaryjnie.

Jak często powinno się wymieniać olej silnikowy?

Taką informację znajdziecie Państwo w dokumentach dotyczących obsługi Państwa samochodu. Dla każdego auta ten czas jest inny. Należy jednak pamiętać o regularnym sprawdzaniu poziomu oleju w zbiorniku i zgłaszanie się na przeglądy kontrolne.

Jak mam sprawdzić poziom oleju?

Jest to bardzo proste. Wystarczy, że skorzystacie Państwo z dołączonego do każdego samochodu „bagnetu”. Jest to specjalny miernik, przy pomocy którego można precyzyjnie sprawdzić poziom płynu znajdującego się w zbiorniku. Prawidłowy poziom oleju silnikowego powinien utrzymywać się pomiędzy punktem średnim a maksymalnym na podziałce bagnetu.

Na czym polega wymiana oleju silnikowego?

Jest to proces polegający na opróżnieniu zbiornika, w którym znajduje się zużyty płyn i wymianie go na nowy w pełni wartościowy olej silnikowy. Najwygodniej wykonywać to umieszczając samochód na specjalnym kanale, w który wyposażone są profesjonalnie serwisy samochodowe. Odradzamy samodzielną wymianę oleju. Najbezpieczniej jest skorzystać z usług fachowców pracujących w Auto Team.

Skąd mam wiedzieć jaki olej jest odpowiedni dla mojego samochodu?

Od tego jesteśmy my. Wystarczy, że przyjadą Państwo do naszego warsztatu w Szczecinie, a nasi specjaliści sami dobiorą odpowiedni do Państwa samochodu olej i dokonają jego wymiany. Zdecydujemy czy potrzebują Państwo oleju syntetycznego czy mineralnego. Warto pamiętać, że dobór płynu jest kluczowy w kwestii zapewnienia bezawaryjnej i najbardziej wydajnej pracy silnika spalinowego.

Dlaczego auto serwis Auto Team?

Efekty naszej pracy są potwierdzone przez setki zadowolonych klientów, którzy stale korzystają z naszych usług.