Auto Team - Klimatyzacja samochodowa

Serwis klimatyzacji

Klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja samochodowa przygotowana do sezonu?

W naszym warsztacie samochodowym oferujemy usługi w zakresie naprawy i obsługi klimatyzacji samochodowych. Pracujemy na najnowszym urządzeniu firmy TEXA 760R zapewniającym najwyższą jakość proponowanych usług.

Odpowiedni serwis klimatyzacji samochodowej zapewni jej wydajne działanie oraz bezpieczeństwo użytkownika. Klimatyzację samochodową trzeba przynajmniej raz w roku profesjonalnie przeczyścić oraz uzupełnić czynnik chłodzący. Dodatkowo należy sprawdzić szczelność układu. Odgrzybianie klimatyzacji jest kluczowe dla bezpiecznego użytkowania jej w sezonie letnim.

Klimatyzacja samochodowa Szczecin

Oferujemy:

  • napełnianie układu klimatyzacji
  • sprawdzanie szczelności układu
  • dezynfekcja układu klimatyzacji
  • ozonowanie
  • wymiana filtra kabinowego (przeciwpyłowego).

Zapraszamy do naszego serwisu.

Informacje dodatkowe

Klimatyzacja samochodowa – serwis polega głównie na wymianie czynnika chłodzącego i filtra klimatyzacji, kontroli szczelności całego układu oraz naciągnięcia paska kompresora a także sprawdzenia poprawnego działania całego układu w aucie. Producenci zalecają przegląd klimatyzacji co każde przejechane 15 tysięcy kilometrów lub raz do roku. Regularne przeglądy pozwalają na uniknięcie poważnych awarii układu klimatyzacji w samochodzie oraz, co jest bardzo istotne, chroni zdrowie kierowcy i  pasażerów. Najczęściej Klienci decydują się na przegląd klimatyzacji w swoim samochodzie w sezonie wiosenno-letnim.

Profesjonalny przegląd klimatyzacji polega na całkowitym usunięciu starego czynnika chłodniczego z olejem sprężarkowym, dokładnym usunięciu wilgoci z systemu , napełnieniu odpowiednią ilością nowego oleju i oryginalnego czynnika chłodniczego. W trakcie serwisu sprawdzana jest skuteczność chłodzenia i działania wszystkich elementów układu klimatyzacji.

Ozonowanie pozwala na kompleksowe usunięcie zanieczyszczeń mikrobiologicznych oraz nieprzyjemnych zapachów. Proces odkażania sprawia, że zarazki, bakterie, grzyby, pozostałości białek oraz chemiczne substancje zapachowe zgromadzone na filtrze oraz na innych powierzchniach, zostają utlenione, zniszczone lub zdenaturalizowane. Proces czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji jest całkowicie ekologiczny i bezpieczny dla użytkowników auta. Zapobiega reakcjom alergicznym oraz usuwa nieprzyjemny zapach. Usuwa pyłki, roztocza, bakterie, nikotynę oraz inne zanieczyszczenia.

Profesjonalny przegląd klimatyzacji w auto serwisie Auto Team zawiera:

 

  • kontrolę wydajności układu
  • kontrolę szczelności
  • kontrolę napędu sprężarki
  • kontrolę stanu całego układu, usunięcie zanieczyszczeń, wymianę filtrów, odkażanie przewodów wentylacyjnych,
  • kontrolę wentylatora chłodnicy

 

AutoTeam kompleksowo zajmie się Twoim pojazdem i całym układem klimatyzacji, dając gwarancję na niezawodną pracę oraz bezbakteryjne wnętrze auta. Nasz cennik na pewno pozytywnie zaskoczy każdego Klienta.

Klimatyzacja samochodowa – o czym należy pamiętać?

W ciągu roku z układu klimatyzacji ubywa od 10 do 15% czynnika chłodzącego, więc oczywistą kwestią jest to, że jeżeli nie będzie uzupełniany przy okazji corocznych przeglądów, to wydajność układu klimatyzacji spadnie. Ważną kwestią jest to, że czynnik chłodzący jest także nośnikiem oleju, bez którego system sprężający (kompresor) nie jest odpowiednio smarowany.

Serwis, czyszczenie klimatyzacji Szczecin
Poprawnie działająca klimatyzacja samochodowa powinna zapewnić powietrze odpowiedniej jakości. Regularne przeglądy i serwisy nie pozwalają na rozwój pleśni, grzybów, roztoczy, bakterii i wirusów, które mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i często prowadzą do alergii i innych chorób. Doskonałym rozwiązaniem jest ozonowanie, które zabija grzyby, bakterie, roztocza i odkaża wnętrze samochodu, a dodatkowo usuwa przykry zapach zgnilizny, stęchlizny oraz nikotyny. Podczas przeglądu warto również zadbać o stan filtra kabinowego.

Polecają nas

dobry mechanik